Po Lovecrafcie

05/10/2010 · 0 comments

książka.Pasożyty umysłu
Colin Wilson

Rebis, 1990
tłum: Tadeusz Zysk
stron: 319

Gdzie kupić? »

książka.Trupiogłowy
Robert E. Howard

Arka/Dilmun, 1991
tłum: Anna Reszka
stron: 196

Gdzie kupić? »

książka.Dziedzictwo Lovecrafta – wybór
R. E. Weinberg & M. H. Greenberg

Rebis, 1992
tłum: Sławomir Studniarz
stron: 376

Gdzie kupić? »

Znakomity, unikalny na polskim rynku antykwarycznym zbiór opowiadań. Wśród autorów między innymi: Mort Castle, Joseph A. Citro, Brian Lumley, Graham Masterton, F. Paul Wilson, Gene Wolfe i wielu innych.

książka.Władcy podziemi
Brian Lumley

Limbus, 1993
tłum: Sławomir Studniarz
stron: 276

Gdzie kupić? »

książka.Zmierzch nad Stonehenge
Robert E. Howard

GEA, 1994
tłum: Aldona Szpa­kow­ska, Ewa Witecka, Andrzej Sawicki, Piotr Ogorzałeek
stron: 228

Gdzie kupić? »

książka.Zakazana strefa
Whitley Strieber

Zysk i S-ka, 1997
tłum: Piotr Lipski
stron: 352

Gdzie kupić? »

książka.Księga Ioda
Henry Kuttner

MAG, 1997
tłum: Witold Nowakowski
stron: 192

Gdzie kupić? »

książka.Résumé z potworami
William Browning Spencer

Zysk i S-ka, 1998
tłum: Zbigniew A. Królicki
stron: 224

Gdzie kupić? »

Philip Kenan nie ma szczęścia do podejmowanych prac, ponieważ potwory z książek Lovecrafta wciąż za nim podążają. Już pierwsze z nimi spotkanie uruchamia łańcuch niesamowitych wydarzeń, w wyniku których jego dziewczyna, Amelia, pakuje walizki…

Gdyby Woody Allen napisał powieść w stylu Lovecrafta, otrzymalibyśmy coś na podobieństwo „Resume z potworami”…

książka.Przejście. Antologia
Robert E. Howard

Copernicus Corporation, 2005
autorzy: Lewandowski, Zaleski, Oracz, Pogoda, Piskorski, Dębski, Majewski, Marczewski, Lipski
stron: 208

Gdzie kupić? »

książka.Necronomicon, czyli księga umarłego prawa
El Hazzared

FOX, 2000
tłum: Krzysztof Azarewicz
stron: 238

Gdzie kupić? »

książka.Patrzący z ciemności
Maria Galina

Solaris, 2005
tłum: Andrzej Sawicki
stron: 388

Gdzie kupić? »

Przed milionami lat praprzodkowie ludzi zasiali na wielu planetach życie. Teraz Ziemia. opanowawszy technikę nadprzestrzennych lotów kosmicznych. obserwuje te światy. Korpusowi Zwiadowców nie wolno jednak ingerować w życie aborygenów. Ale na jednej z planet ksenolodzy natykają się na dziwną religię i obyczaje. Z pozoru sielankowy świat dosłownie z dnia na dzień zmienia swoje oblicze – zupełnie jak w ovecraftowskiej rzeczywistości – coś obcego. nieznaego czyha tuż za progiem. A zwiadowcy. w wyniku niedalekiego wybuchu supernowej tracą kontakt z bazą…

książka.Kretochłony
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2005
tłum: Stefan Baranowski
stron: 182

Gdzie kupić? »

W pierwszym tomie cyklu Tytus Crow staje przed groźbą, która zawisła nad Ziemią i stawia pod znakiem zapytania podstawy dominacji człowieka na zamieszkiwanej przez niego planecie, potwornością, która próbuje zawładnąć nim samym! Dwaj ludzie znają straszliwą tajemnicę i samotnie muszą stawić opór podziemnym okropnościom…

książki.Przemiana Tytusa Crowa
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2006
tłum: Stefan Baranowski
stron: 214

Gdzie kupić? »

Uciekając przed Kretochłonami, Crow odkrywa tajemnicę czasu i przestrzeni oraz poznaje legendę Wielkich Prastarych. Ale Cthulhu zamierza nie tylko zawładnąć Ziemią, lecz pragnie także zniszczyć Starych Bogów i samą czasoprzestrzeń!

książka.Zegar snów
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2006
tłum: Stefan Baranowski
stron: 170

Gdzie kupić? »

Płynąc z niezmierzonej głębi oceanu, sny Cthulhu zakłócają spokój ludzkich umysłów, usiłując odmienić świat istniejący na jawie. Porzuciwszy poszukiwania zagubionej Elizji, de Marigny udaje się machiną czasoprzestrzenną w świat snów i koszmarów, próbując ratować życie i duszę Tytusa Crowa i jego twarzyszki z Elizji.

książka.Dom Cthulhu
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2007
tłum: Stefan Baranowski
stron: 232

Gdzie kupić? »

Wybuch wulkanu u wybrzeży Islandii wyrzucił dziwną szklaną kulę, zawierającą ślady od dawna nie istniejącego świata, z czasów, gdy Atlantyda przeżywała swoją młodość. Po odcyfrowaniu pamiętających zamierzchłe czasy hieroglifów, po raz pierwszy ujrzały światło dzienne opowieści pochodzące z Pierwotnego Lądu. Opowieści o czarnoksiężnikach i demonach, bohaterach i pełnych niebezpieczeństwa wyprawach. I o skazanym od początku na niepowodzenie poszukiwaniu nieśmiertelności.

książka.Pod wrzosowiskami
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2009
tłum: Robert palusiński
stron: 318

Gdzie kupić? »

„Zawsze mnie fascynowała, podobnie jak fascynowała rzeszę innych pisarzy, mitologia Cthulhu stworzona przez H.P. Lovercrafta, a zwłaszcza Istoty z Głębin, podobni do płazów mieszkańcy niezgłębionego oceanu. Tytułowe opowiadanie po raz pierwszy ukazuje sie w pełnej wersji. Mam nadzieję, że nowe pokolenie entuzjastów Cthulhu uzna ten tytuł za dostatecznie Lovercraftowski, a resztę opowiadań za wystarczająco pokręcona, by zyskać sobie miejsce na półce z innymi tomami Mitów i Horrorów. Moim życzeniem jest, by ciarki przeszły wam po plecach…” Brian Lumley.

książka.Demogorgon
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2006
tłum: -
stron: 312

Gdzie kupić? »

Książka ta jest jak najbardziej ciekawa i przerażająca.

Pierwsza część opowiada o pewnym czlowieku, który posiada zdolność rozmawiania ze zmarłymi. Zostaje on zwerbowany przez Brytyjskie Służby Specjalne, by przeciwstawic się atakowi Rosyjskiego Wydziału, za którymi stoi człowiek obdarzony sztuką nekromancji. Prócz tego, ten ostatni próbuje wydobyć mroczne sekrety od wampira uwięzionego w rumuńskim grobowcu.

książka.Harry Keogh i inni dziwni bohaterowie
Brian Lumley

Vis-a-vis Etiuda, 2007
tłum: Stefan Baranowski
stron: 320

Gdzie kupić? »

Harry Keogh: zabójca wampirów, który potrafi rozmawiać z umarłymi. Z powodu nieoczekiwanego przypływu gotówki Harry trafia do Las Vegas, gdzie spotyka „Martwego Eddy’ego”, hazardzistę, który nie może się oprzeć, żeby jeszcze raz z zza grobu zagrać o najwyższą stawkę. W „Snach dinozaurów” zainteresowanie skamieniałościami doprowadza Harry’ego do wykrycia prawdziwego powodu śmierci młodego paleontologa amatora oraz odkrycia, że w krytycznej sytuacji może wezwać na pomoc nie tylko martwych ludzi. We „Wskrzeszeniu” nieprzemijająca miłość Harry`ego do matki powoduje, że Nekroskop wkracza na bardzo ryzykowną ścieżkę…

książka.HELL-P
Eugeniusz Dębski

Runa, 2009
tłum: Anna Reszka
stron: 334

Gdzie kupić? »

książka.Cytadela strachu
Francis Stevens

Alfa, 1992
tłum: Anna Reszka
stron: 296

Gdzie kupić? »
„Cytadela strachu” to przygodowa powieść fantasy z rozbudowanym wątkiem niesamowitym. W Tlapallan, zaginionym mieście zbudowanym przez starożytną cywilizację istniejącą na terenach Meksyku, znajduje się aztecki posąg, inkarnacja „wysublimowanej nienawiści uosobionej w czarnym kamieniu – marmurowym wizerunku demona, którego powierzchnia marszczyła się pod dotykiem dłoni jak żywe ciało, demonicznego boga Azteków Nacoc Yaotla, tego, który rozbudzał nienawiść, emanacji Zła, tego, który miał umożliwić najbardziej niezwykłą i złowrogą inwazję, jaka kiedykolwiek zagrażała ludzkiej rasie!

Dwóch poszukiwaczy złota, Colin „Boots” O’Harra i Archer Kennedy, gubi się na pustyni w południowej Ameryce. Cudem, głównie dzięki uporowi i sile „Bootsa” docierają do zbawiennej plantacji ukrytej wśród wzgórz „Collados del Demonio”. Poznają w niej ekscentrycznego Norwega – Svenda Biornsona. Ciekawski Kennedy odkrywa wkrótce, że strzeże on tajemnicy pradawnego kultu Quetzalcoatla. Szybko okazuje się, iż w dawnych legendach jest więcej niż ziarno prawdy, a mężczyźni znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie.

W Tlapallan, zaginionym mieście zbudowanym przez starożytną cywilizację istniejącą na terenach Meksyku, znajduje się aztecki posąg, inkarnacja „wysublimowanej nienawiści uosobionej w czarnym kamieniu – marmurowym wizerunku demona, którego powierzchnia marszczyła się pod dotykiem dłoni jak żywe ciało, demonicznego boga Azteków Nacoc Yaotla, tego, który rozbudzał nienawiść, emanacji Zła, tego, który miał umożliwić najbardziej niezwykłą i złowrogą inwazję, jaka kiedykolwiek zagrażała ludzkiej rasie!”.

Francis Stevens prezentuje nam ciekawy misz masz powieści przygodowej z literaturą grozy, pełnymi garściami czerpiąc z Wyspy Doktora Moreau czy wcześniejszych utworów Lovecrafta.

Tajemnicze miasto ukryte wśród gór, kryjące straszliwe tajemnice, groźny kult strzeżony przez wilkołaki… czyli jednym słowem klimaty które są bliskie niejakiemu Mastertonowi.

„… gdyby napisał ją Walter Scott lub Blasco Ibanez, tę cudowną i tragiczną alegorię wychwalano by pod niebiosa… Stevens, według mnie, należy do naszych najlepszych pisarzy”. - Howard Phillips Lovecraft

książka.Pseudonomicon
Phil Hine

Okultura, 2006
tłum: Dariusz Misiuna
stron: 96

Gdzie kupić? »

„Każdy bóg sprowadza na swych wyznawców własny rodzaj szaleństwa” – pisze Phil Hine w Pseudonomiconie, przywołując mit o Wielkich Starych Bóstwach, tytanach władających światem. Kim są te bóstwa? Na czym polega ich władza? I jak można poznać ich istotę? O tym wszystkim traktuje Pseudonomicon, jedna z najbardziej intrygujących ksiąg magicznych. Niechaj nie zwiodą was pozory, w tej malutkiej książeczce czyha groza. Hine opowiada w niej o pradawnym kulcie, którego istotą jest szaleństwo. Kulcie skupionym wokół przeklętej księgi, stworzonej we śnie, zwanej Necronomiconem, którą rozsławiły utwory mistrza horroru, H.P. Lovecrafta. A że czyni to bez strachu i z poczuciem humoru, inspiruje do twórczego szaleństwa.

Pseudonomicon to ostatnie dzieło Phila Hine’a – wybitnego znawcy mitów Cthulhu, tantryzmu i szamanizmu, uznawanego za jednego z ojców chrzestnych magii chaosu. Hine opowiada w nim o Wielkich Starych Bóstwach, o tytanach, którzy według wielu mitów władają światem. Proponuje też unikalną metodę obcowania z ich chaosmosem, dostarczając poręcznych narzędzi do wyzwalania w sobie twórczego szaleństwa. Pseudonomicon jest znakomitym dopełnieniem Magii chaosu, poprzedniej wydanej przez Okulturę książki Hine’a, cieszącej się wielkim powodzeniem wśród czytelników. Jednak przede wszystkim jest to autonomiczny grimuar magiczny.

Niechaj nie zwiodą was pozory, w tej malutkiej książeczce czyha groza. Hine opowiada w niej o pradawnym kulcie, którego istotą jest szaleństwo. Kulcie skupionym wokół przeklętej księgi, stworzonej we śnie, zwanej Necronomiconem, którą rozsławiły utwory mistrza horroru, H.P. Lovecrafta. A że czyni to bez strachu i z poczuciem humoru, inspiruje do twórczego szaleństwa.

książka.Uczniowie Dantego. Piekło jest miejscem bardzo intymnym
P. Crowther, E.E. Kramer

S.R., 1997
tłum: Anna Reszka
stron: 182

Gdzie kupić? »

Bywają pisarze, których twórczość staje się legendą pokutującą w świadomości wielu niezależnie od intencji autorów.
Bywają dzieła nieśmiertelne, których tytuły znają wszyscy, choć niewielu zadało sobie trud przeczytania ich.
Literatura staje się mitem – natchnieniem dla innych.
Ta książka to klasyczny przykład „wariacji na temat”. I choć tytuł sugeruje nawiązanie do „Piekła”, znajdziesz tam rónież znajomą postać Scrooge’a przeniesioną w realia okresu prohibicji amerykańskiej, czy wyznawców Wielkiego Cthulhu posługujących sie najnowszą techniką.
Edward E. Kramer, inspirator „Uczniów” namówił do współpracy m.in.: Gene’a Wolfe’a, Briana Lumley’a, Harlana Ellisona i wielu, wielu innych.
Widać duch Dantego Alighieri krąży między nami.

Bywają pisarze, których twórczość staje się legendą pokutującą w świadomości wielu niezależnie od intencji autorów.Bywają dzieła nieśmiertelne, których tytuły znają wszyscy, choć niewielu zadało sobie trud przeczytania ich.Literatura staje się mitem – natchnieniem dla innych.Ta książka to klasyczny przykład „wariacji na temat”. I choć tytuł sugeruje nawiązanie do „Piekła”, znajdziesz tam rónież znajomą postać Scrooge’a przeniesioną w realia okresu prohibicji amerykańskiej, czy wyznawców Wielkiego Cthulhu posługujących sie najnowszą techniką.Edward E. Kramer, inspirator „Uczniów” namówił do współpracy m.in.: Gene’a Wolfe’a, Briana Lumley’a, Harlana Ellisona i wielu, wielu innych.Widać duch Dantego Alighieri krąży między nami.

książka.Księżyc
James Herbert

Amber, 1991, stron 319 ;
Zysk i S-ka, 1999, stron 312
tłum: -

Gdzie kupić? »

Jonathan Childes uciekając przed grozą przeszłości, znalazł ciche schronienie na wyspie. Podjął pracę nauczyciela informatyki w college’u, starając się odzyskać wewnętrzna równowagę. Spokój jednak nie trwał zbyt długo… Znów pojawiły się upiorne wizje, a Childes przeżywał coraz straszliwsze chwile jako niewidzialny świadek zbrodni popełnianych przez bestię z jego majaków. Senny koszmar przerodził się w prawdziwe zagrożenie, gdy potwór postanowił odnaleźć na wyspie tajemniczego obserwatora.

książka.Noteka 2015
Konrad T. Lewandowski, Noteka 2015,

Fantasmagoricon, 2006
tłum: -
stron: 348

Gdzie kupić? »

Opowiadanie tytułowe zdobyło nagrody im. J.A. Zajdla i Sfinks, natomiast „Pacykarz” i „Półmisek” zostały nominowane nagrody im. J.A. Zajdla.

Wszystkie opowiadania o przygodach redaktora Tomaszewskiego zebrane (nareszcie) w jednym tomie. Dziennikarz tygodnika „Obleśne Nowinki” pomaga pokonać armię USA i pomioty Cthulhu (nie naraz!), spotyka Dziewicę Moru, obserwuje Polskę pod panowaniem radykalnych feministek, Zielonych, bywa w światach alternatywnych…

Powieść Bo kombinerki były brutalne przedstawia linie świata biegnącą zadziwiająco blisko naszej rzeczywistości… Idąc tropem redaktora Tomaszewskiego dowiesz się:

Dlaczego agenci ABW postawili szyb naftowy pod Lasem Kabackim?

Na czym polega przekleństwo krawcowej-blondynki?

Co robią leszcze na drucie?

I dlaczego oficer łącznikowy nie chce mówić po polsku?

i nie tylko…

książka.Źli ludzie
John Connolly

C&T, 2007
tłum: Ewa Rudolf
stron: 318

Gdzie kupić? »

W roku 1693 mieszkańców niewielkiej wyspy Sanctuarium podstępnie napadnięto i wymordowano. Od tamtej pory przez trzysta lat na wyspie panował spokój. Czasami, gdy gdzieś wydarzy się coś bardzo złego, miejsce to już nigdy nie przychodzi do siebie, pamięć strasznych czynów pozostaje… I gdy coś znowu zagraża równowadze, musi zostać unicestwione. Istnieje na wyspie coś, co się tym zajmie. Ma własny sposób na odrzucanie zagrożeń – podobnie jak organizm człowieka samoczynnie wyrzuca z siebie truciznę. A zagrożenie jest nieuchronne, bo na Sanctuarium zmierza właśnie grupa mężczyzn bez skrupułów pod przywództwem szalonego Molocha, chcącego wytropić i zabić żonę, by odzyskać pieniądze, które mu ukradła. Stawić czoła tym złym przybyszom muszą: Sharon Macy, policjantka-nowicjuszka, i jej przełożony z wyspy, olbrzym o przydomku Melancholijny Joe. Tyle że Joe Dupree nie jest zwykłym przedstawicielem prawa, lecz także strażnikiem sekretów wyspy, powiernikiem jej wspomnień. Zna historię masakry, która niegdyś miała tu miejsce, i wie, że Sanctuarium nie będzie więcej tolerować rozlewu niewinnej krwi.

książka.Nokturny
John Connolly

C&T, 2006
tłum: Violetta Dobosz
stron: 296
Gdzie kupić? »

Jeśli w ogóle gdzieś kogoś w nowoczesnych czasach duchy mistrzów grozy M.R. Jamesa, H.P. Lovecrafta czy E.A. Poego natchnęły talentem, to tym kimś musi być John Conolly… Tego pisarza znają już czytelnicy (i kolekcjonerzy) kryminalnych historii z życia Charliego „Birda” Parkera. Tym razem jednak John Conolly zaproponował cykl „opowieści z dreszczykiem”. I choć wydawałoby się, że nawiedzone domy, dzieci ginące bez wieści czy stwory z tamtego świata już nikogo nie przestraszą, to lektura tych perełek nowelistyki grozy – „Rytuału kości”, „Ruchomych piasków” czy „Kotłowni” – może mieć wpływ na niejedne drzwi i okna szczelnie zamknięte kolejnego wieczoru.

Tym razem Connolly zaproponował cykl opowieści z dreszczykiem . I choć wydawałoby się , że nawiedzone domy , dzieci ginące bez wieści czy stwory z tamtego świata już nikogo nie przestraszą , to lektura tych perełek nowelistyki grozy , może mieć wpływ na niejedne drzwi i okna szczelnie zamknięte kolejnego wieczoru.

15 niesamowitych historii urokliwie zilustrowanych przez Antoniego Sobeckiego.

książka.Opowieści starego antykwariusza
Montague Rhodes James

Wydawnictwo Literackie, 1976, stron: 234
C&T, 2005, stron: 248
tłum:
Gdzie kupić? »

Po raz pierwszy w pełnym wydaniu zbiór najlepszych opowieści grozy M. R. Jamesa – najsłynniejszego po H. P. Lovecrafcie klasyka gatunku. Ze specjalnie do tej edycji napisanym wstępem i bibliografią znawcy ghost stories i fantasy Marka S. Nowowiejskiego. Piętnaście legendarnych opowieści starego antykwariusza zilustrowanych przez Antoniego Sobeckiego.

książka.Płomień Assurbanipala
Robert E. Howard

Iksry, 1987
tłum: Ewa Rudolf
stron: 80
Gdzie kupić? »

* John Connolly, Czarny Anioł, C&T 2009

* Edith Wharton, Duchy i ludzie, C&T 2008

* Arthur Machen, Inne światy, C&T 2007

* Ray Bradbury, Październikowa Kraina, C&T 2009

* Hans Heinz Ewers, Najwyższa miłość, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe 1991

* Mary E. Wilkins Freeman, Zagubione duchy, C&T 2006

* John Connolly, Morderczy gatunek, C&T 2004

* John Connolly, Kraina cieni, C&T 2004

* Algernon Blackwood, Wendigo i inne upiory, C&T 2006

* Somoza Jose Carlos, Klucz do otchłani, Muza SA 2009

* Chattam, Otchłań zła,

* Ambrose Bierce, Oczy pantery, Fantasmagoricon 2005

Leave a Comment